9. Niedziela Zwykła 02.06.2024 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Składka na diecezję. Trwa oktawa Bożego Ciała. Po sumie wyruszymy w procesji eucharystycznej wokół kościoła śpiewając litanię do NSPJ. W czasie oktawy procesje po Mszy Św., podczas których będziemy śpiewali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po oktawie będziemy odmawiali Litanię po Mszy Św. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała: p. kościelnemu, organiście, druhom OSP, lektorom, ministrantom, dziewczętom śpiewającym psalm i pieśni, niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym oraz przygotowującym ołtarze, za których odprawię Mszę Świętą 6 czerwca o godz. 18:00. 16 czerwca w naszej diecezji przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny.

- w poniedziałek wspom. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.;
- we środę wspom. św. Bonifacego, bpa i męcz.;
- w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków i dzieci; Msza o godz. 17:30!
- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z tej racji nie obowiązuje piątkowy post. To również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
- w sobotę wspom. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w środę od 17:00, a w piątek od 6:30 i 17:00. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Św. o 17:30 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. W piątek od godz. 10:00 odwiedziny chorych. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, po niej Msza św., a następnie procesja, w czasie której będziemy śpiewali Litanię.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Lucynie Strzała, Monice Modelskiej, Fabioli Żołądź, Barbarze Tomasiewicz, Renacie Żołądź, Katarzynie Kisielewskiej, Reginie Wywrot, Marioli Uriasz oraz za ofiarę 250 zł na nowy system wyświetlania pieśni, do której dołożyły się Janina Janiga, Celina Tomasiewicz, Janina Modelska, Natalia Kolak, Helena Kisielewska. W sobotę od 8:15 prosimy: Bernadettę Firszt, Mirosława Honkowicz, Mariana Staniec, Iwonę Smalarz, Beatę Serwa, Tomasza Zając, Małgorzatę Janiga, Tadeusz Janiga.

5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Promyczka Dobra, Małego Promyczka Dobra, Dróg Misyjnych i Gościa Niedzielnego.

6. Egzamin uczniów z klasy VII przed bierzmowaniem będzie we wtorek 4.06. o godz. 16:45 w kościele. Proszę o obecność jednego z Rodziców.