10. Niedziela Zwykła 09.06.2024 r.

1. Zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w oktawie: p. kościelnemu, organiście, lektorom, ministrantom, niosącym feretrony i chorągwie, panom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym. Dzisiaj odpust w Lubczy. 16 czerwca w naszej diecezji przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W sobotę, 15 czerwca, przypada 12. rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu biskupie.

- we wtorek wspom. św. Barnaby, Apostoła;
- w środę wspom. bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy, męcz.;
- w czwartek wspom. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.; nabożeństwo fatimskie - Msza Św. 18:00., a potem procesja różańcowa;
- w piątek wspom. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.;

3. W czwartek po nabożeństwie fatimskim zapraszam na spotkanie na plebanii członków Akcji Katolickiej.

4. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła: Bernadecie Firszt, Tomaszowi Zając, Małgorzacie Janiga oraz za ofiarę 110 zł na nowy system wyświetlania pieśni, do której dołożyła się Beata Serwa i Helena Janiga. W sobotę od 8:15 prosimy: Bożenę Ryba, Angelinę Strzała, Joannę Tomasiewicz, Małgorzatę Kukla, Wiolettę Kozioł, Ewę Pirch, Marzenę Krawiec, Krzysztofa Zima, Mariusza Gacek, Anetę Ryglińską.

5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Promyczka Dobra, Małego Promyczka Dobra, Dróg Misyjnych i Gościa Niedzielnego.

6. Dziękuję za dzisiejszą ofiarę na tacę.

7. W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) Msze Św. w niedziele będą o godz. 7:15, 10:30 i 12:00 (zamiast Mszy Św. o godz. 14:30).

8. Pan Bóg powołał do wieczności naszego Rodaka Ks. Włodzimierza Kulę. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…