Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024 r.

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna do Ducha Świętego. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Trójcy Świętej, przygotowującej nas do odpustu parafialnego.
Dziś w naszej parafii dzieci z kl. III na Mszy św. o godz. 10:30 przyjmą po raz pierwszy w swoim życiu Komunię św. Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić w białych strojach do kościoła na godz. 17:30, a w sobotę na 7:30. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:30 uczniowie z klasy IV będą przeżywali rocznicę I Komunii Św. Możliwość spowiedzi świętej dla dzieci i ich rodzin przed każdą Mszą świętą w ciągu tygodnia. Próba rocznicy w czwartek (16 maja) po Mszy Św.

- we wtorek święto św. Macieja, Apostoła;
- we czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. - głównego patrona Polski. W tym dniu przypadają imieniny biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, naszego Pasterza; pamiętajmy o modlitwie za Ks. Biskupa;
- w sobotę wspom. św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.

3. Pierwsze nabożeństwo fatimskie będzie w poniedziałek 13 maja. O 17:30 nabożeństwo majowe, potem Msza, procesja z figurą i różaniec. O wzięcie figury proszę Rodziców dzieci I - komunijnych a o odmówienie różańca proszę uczniów z klasy III.

4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do piątku o 17:30, w soboty po Mszy św. o 7:30, a w niedziele o 14:30.

5. W piątek 17 maja społeczność szkolna będzie przeżywała Dzień Patrona Szkoły - św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 8:00 Msza Św., a potem w szkole okolicznościowa akademia.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i jego o otoczenia Rodzicom dzieci I komunijnych. W sobotę od 8:15 o posprzątanie kościoła prosimy Rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Św.

7. W przedsionku kościoła do nabycia Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi.

8. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę. Bóg zapłać!