1958
 Jedynym wydarzeniem parafialnym w tym roku jest zmiana organisty. W dniu 13.II.1958 r. zwolnił się z pracy organistowskiej przy kościele w Machowej p. Jan Wybraniec. Udał się na większą placówkę w Dąbrowie Tarnowskiej. W czasie służby podniósł śpiew w kościele na dość wysoki poziom, prowadził chór, pięknie grał i śpiewał. Ks. proboszcz podziękował mu za sumienne spełnianie obowiązków oraz za pomoc i przykład życząc mu błogosławieństwa Bożego i sukcesów na nowej placówce.
Tego samego dnia, 13.II., na miejsce Wybrańca zgłosił się nowy organista, 17 - letni Stanisław Białas z Borusowej, s. Franciszka i Bronisławy z d. Skowyra, ur. 25.IV.1941 r. Był tez uczniem organistowskiej szkoły w Tarnowie. wesoły, uśmiechnięty - rościł nadzieję, że będzie dobrym organistą.
W tym roku, w październiku, sprawiono nowy dębowy katafalk. Wszczęto też pertraktacje w sprawie zakupu i ułożenia nowej posadzki na kościele z Czesławem Muszumańskim z Wrocławia.
W roku 1958 ochrzczono 14 dzieci, zmarło 6 osób, zawarto 7 związków małżeńskich.