6. Niedziela Wielkanocna 05.05.2024 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Składka na diecezję. Przypominam, że składka inwestycyjna została przeniesiona na III niedzielę miesiąca. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie rachunków za ubezpieczenie, ogrzewanie i prąd kościoła w wysokości 1880 zł. Bóg zapłać!

2. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
- we środę uroczystość św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji; odpust w Jodłowej.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy się modlili o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Procesja do krzyża koło boiska sportowego będzie we środę o 17:30, następnie Msza Św. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego.

4. We wtorek, środę i piątek zapraszam dzieci z kl. III wraz z Rodzicami na nabożeństwo majowe, Mszę Św. i próby przed I Komunią Świętą, która będzie miała miejsce 12 maja o godz. 10:30. Spowiedź dla dzieci, Rodziców i rodziny będzie w sobotę 11 maja o godz. 9:00.

5. W dniach 6, 7 i 8 maja zapraszam uczniów klasy VIII na triduum przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które będzie miało miejsce w Łękach Górnych 9 maja o godz. 16:00. Polecajmy w modlitwie Panu Bogu kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz dzieci I - komunijne.

6. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do piątku o 17:30, w soboty po Mszy św. o 7:30, a w niedziele o 14:30 (wyjątkowo w czwartek o 18:00).

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Bernadetcie Świerczek, Renacie Kolak, Sylwii Bańdur, Monice Jurek, Małgorzacie Nylec, Ilonie Nylec, oraz za ofiarę 165 zł na nowy system wyświetlania pieśni, do której dołożyła się Danuta Świerczek, Damian Świerczek, Krystyna Jurek i Elżbieta Świerczek. W przyszłym tygodniu o posprzątanie kościoła i otoczenia prosimy rodziców dzieci I - komunijnych.

8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej: Promyczka Dobra, Małego Promyczka Dobra, Gościa Niedzielnego i Dróg Misyjnych.